Wybór odpowiedniego stołu do salonu czy jadalni uzależniony jest od paru rzeczy. Przede wszystkim spore znaczenie będzie miała ilość powierzchni w pomieszczeniu, ponieważ to wpływa bezpośrednio na wymiary stołu. Trzeba zapewnić bowiem przynajmniej 60 cm luźnej przestrzeni na wysunięcie krzeseł, lecz również i około 40 cm blatu, tak aby się na nim wygodnie zmieścił zestaw naczyń.

Oczywiście jeżeli ktoś dysponuje naprawdę niewielka kuchnią to może się tych wytycznych nie trzymać, lecz o zbytniej wygodzie nie będzie wtedy specjalnie co mówić. Następną ważną sprawą jest kształt stołu. Największą popularnością obecnie cieszą się typowe prostokąty, lecz wielu klientów także się decyduje na nowoczesny stół okrągły rozkładany.

Okrągłe stoły dysponują tą zaletą, że znacznie lepiej wizualnie wyglądają w przypadku mniejszych wnętrz, a jednocześnie zapewniają wysoką wygodę i funkcjonalność. Z pewnością warto też zastanowić się nad funkcją rozkładania czy rozsuwania. Taki okrągły stół rozkładany po złożeniu nie będzie zajmował dużo miejsca, a jeśli pojawi się potrzeba, to błyskawicznie będzie można go wydłużyć. Jeżeli chodzi o materiały, to różne możliwości w tym zakresie są bardzo duże. Uniwersalne i ponadczasowe jest drewno, nie tylko bardzo ładnie ono wygląda, ale też zapewnia dużą trwałość. Do nowoczesnych wnętrz można wybrać jakiś model wykonany ze szkła, z metalowymi nogami. Niezwykle oryginalnie i ciekawie prezentują się też stoły zrobione z żywicy i drewna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY