Pompy ciepła to jeden z najbardziej energooszczędnych i ekonomicznych podejść ocieplania mieszkaniu. Pompy ciepła kalisz przekazują energię termiczną z zewnątrz do domu, wytwarzając w podobny sposób ciepłą wodę, jak i ogrzane powietrze. W ten sposób zużywają frakcja energii wymaganej przez stereotypowe struktury grzewcze, takie jak piece czy bojlery. Nie tylko to, jednakowoż także eliminują potrzebę stosowania urządzeń wentylacyjnych oraz są bardziej efektywne w doglądaniu wilgotności.

Egzystuje kilka typów pomp ciepła: powietrzna pompa ciepła, układ geotermalny i bezkanałowy system mini-split. Aeronautyczna pompa ciepła wykorzystuje powietrze peryferyjne do chłodzenia bądź nagrzewania domu w zależności od pory roku. Systemy geotermalne wykorzystują stałą temperaturę panującą pod ziemią do fabrykowania ciepła dla Twojego domu przez cały rok. Bezkanałowe systemy typu mini-split proponują precyzyjną kontrolę temperatury dzięki poszczególnym termostatom w każdym umieszczeniu sterowanym przez oddzielny szczegół wewnętrzny podłączony do jednostki zewnętrznej za pomocą specjalnych rur.

Pompy ciepła mają dużo zalet w porównaniu z innymi systemami grzewczymi, takimi jak przystępna cena, wygoda i unormowanie środowiskowe. Można je łączyć z odnawialnymi źródłami energii, takimi jak energia słoneczna, w celu zwiększenia wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu zależności właścicieli domów od energii elektrycznej z sieci. Sporo zakładów przydatności publicznej oferuje obecnie zniżki lub zachęty przy instalacji lub też wymianie, jeśli wyznaczone modele spełniają wyznaczone wzorce czy też kwalifikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY