Wiele osób nie ma nawet świadomości tego, jak bardzo powierzchnie blatów są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nawet zwykłe jedzenie posiłków spowodować może powstanie różnych rys, gdy są wtedy przesuwane talerze czy szklanki. Rozlanie filiżanki kawy czy soku to z kolei ryzyko jakiegoś przebarwienia, a ciepły garnek zupy spowodować może zmiany na powierzchni od gorąca.

Dlatego też wartą rozważenia opcją będzie położenie na stole jakiś mat czy podkładek zabezpieczających. Są one dostępne w różnych wzorach i modelach, robi się je także z różnych rodzajów materiałów. Dużą popularnością cieszy się bambus i korek. Są one lekkie i wytrzymałe, łatwo się je utrzymuje w czystości, a jednocześnie bardzo ciekawie się prezentują. Naturalny wygląd sprawia, że sprawdzą się dobrze w większości wnętrz, od nowoczesnych do klasycznych.

W sklepach jest naprawdę spory wybór tkaninowych podkładek. Te z kolei mają niezwykle różnorodne wzory i kolory, przez co dopasować je można w zasadzie do każdego wystroju. Dodatkowo są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ w razie potrzeby można je po prostu przeprać w pralce. Potrzebnym i przydatnym rozwiązaniem są różnego rodzaju maty ochronne zrobione z przezroczystego tworzywa. Z reguły są one trochę większe od zwykłych podkładek, niektóre mogą zabezpieczyć nawet większą część stołu. Warto ich używać przy rozmaitych pracach manualnych, na przykład majsterkowaniu albo malowaniu rysunków przez młodych artystów.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY