Dużo firm korzysta z rozmaitych magazynów czy hal, część z nich ma wysokie i szerokie drzwi, przez które może wjechać nawet duży pojazd. Aby takie miejsce jednak dobrze zabezpieczyć przed wchodzeniem przypadkowych osób oraz zewnętrznymi czynnikami, to najczęściej stosuje się rozmaite bramy przemysłowe. Bramy takie są dostępne w wielu różnych wersjach, zależnie od tego jaką mają mieć funkcjonalność i gdzie mają być instalowane. W pierwszej kolejności charakteryzować się powinny odpowiednią wytrzymałością mechaniczną.

Przede wszystkim z tej przyczyny, że często będą to duże elementy, o powierzchni sięgającej nawet powyżej dziesięciu metrów kwadratowych. To znaczenie ma też na czynnik, na jaki dużo osób nie zwraca zupełnie uwagi, a mianowicie na wiatr. Na tak duże powierzchnie przy silnych podmuchach działać będą naprawdę duże siły, z tego też powodu zarówno konstrukcja skrzydeł jak też ramy i zawiasów musi dać sobie radę. To w dużej mierze zależne będzie od rodzaju materiału, który się wykorzysta do produkcji.

Najczęściej stosowana jest obecnie stal, zarówno ze względów ekonomicznych jak i praktycznych. Konstrukcje z niej wykonane są mocne i wytrzymałe, a po pomalowaniu w odpowiedni sposób również zabezpieczone przed korozją. Jednak minusem stali jest niezbyt mała waga, dlatego jeżeli ta rzecz jest istotna, to można wybrać sporo lżejsze aluminium. Oprócz niższej wagi daje ono podobne wytrzymałościowe parametry co stal, lecz w jego przypadku liczyć się należy z większymi kosztami.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY