Od jakiegoś czasu w naszych szkołach zaczyna się pojawiać coraz więcej nowoczesnych technologii, używanych jako wsparcie w czasie nauki. Oczywiście w żaden sposób one nie zastąpią wiedzy i pasji nauczyciela, bowiem w dalszym ciągu on ma największe znaczeniew procesie nauczania. Lecz przy pomocy najróżniejszych urządzeń multimedialnych będzie można podawać wiedzę w ciekawej, atrakcyjnej formie.

A współcześnie ma to ogromne znaczenie, gdyż uczniowie sami przecież każdego dnia korzystają ze smartfonów czy tabletów, i zainteresowanie ich tematem na pewno będzie miało wpływ na to, że zechcą się czegoś nauczyć. Jeżeli jakaś szkoła zdecyduje się na inteligentne systemy interaktywne, to ma wiele różnych opcji do wyboru. Niezmiennie od dawna dużym zainteresowaniem cieszą się tablice interaktywne, dostępne w pokaźnej liczbie modeli, różniących się funkcjonalnością i rozmiarami.

Porządne tablice cechują się wysokim poziomem wykonania, dzięki czemu bez problemów wytrzymają wiele lat użytkowania w szkolnych warunkach. Można też na nich pisać pisakami czy palcami, a także wygodnie obsługiwać prezentowanie slajdów, grafik czy multimedialnych plików. W wielu szkołach pojawiają się także interaktywne monitory, zaprojektowane głównie dla edukacji. Takie monitory wyposażone są w kamery wysokiej rozdzielności, parę mikrofonów oraz mocne głośniki. Dysponują również dotykowymi ekranami, przez co świetnie się sprawdzą do prowadzenia lekcji w sposób zdalny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY