Wózki widłowe powszechnie się wykorzystuje w wielu firmach, chociażby na magazynach, halach produkcyjnych czy w dużych sklepach. Bardzo pomagają one w rozwożeniu produktów umieszczonych na palatach, a niektóre z modeli mogą takie palety podnosić do wysokości nawet paru metrów.

Z tego też powodu jeśli ktoś planuje znaleźć pracę w którymś z tego typu miejsc, to powinien pomyśleć o zrobieniu odpowiednich uprawnień. Bo przepisy są bardzo jednoznaczne, żeby było można pracować na co dzień za pomocą wózka widłowego, to niezbędne będzie dysponowanie odpowiednimi uprawnieniami. Wynika to z tego, że używanie takiego sprzętu związane jest z pewną liczbą zagrożeń, tak więc operator musi mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Uprawnienia wydawane są przez UDT, i aby je otrzymać należy pozytywnie zdać egzamin. Nie ma specjalnych warunków wiążących się z przystąpieniem do takiego egzaminu. Przede wszystkim trzeba mieć skończone 18 lat oraz szkołę podstawową, konieczne również będzie otrzymanie zgody lekarza specjalisty do operowania takim wózkiem.

Sam egzamin nie należy do trudnych, ale przy założeniu że wcześniej kandydat się do niego przygotuje. Najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie udziału w jakimś kursie, na którym pozna się dokładnie konstrukcję wózka, sposób jego funkcjonowania oraz regulacje prawne związane z bezpiecznym użytkowaniem. Dobry kurs na wózek widłowy dąbrowa górnicza posiadał także będzie część praktyczną, w czasie jakiej kandydat powinien się nauczyć operować takim sprzętem i zapozna z jego obsługą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY