W każdym budynku rozmieszczonych jest dużo rozmaitych instalacji, do których będzie konieczny regularny dostęp. Na przykład w przypadku instalacji wodnej czy CO najczęściej potrzebna będzie możliwość sprawdzenia liczników albo odkręcenia zaworów. Przeważnie takie miejsca nie są widoczne w pomieszczeniu, tylko w zasłania się je w jakiś sposób. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzają się najróżniejsze klapy rewizyjnej, jakie są dostępne w wielu różnych kształtach i wielkościach.

Najczęściej taka Klapa rewizyjna składa się z dwóch podstawowych elementów, czyli obudowy oraz drzwiczek. Obudowy klap rewizyjnych produkowane są najczęściej z blach stalowych, tworzyw sztucznych czy aluminium. Stal posiada większą sztywność i wytrzymałość, lecz jeżeli element taki byłby do montowania w jakiś wilgotnych pomieszczeniach, to zadbać należy o jego odpowiednią ochronę przed korozją.

W pewnych sytuacjach niezbędne będzie użycie klap wykonanych z kwasoodpornej stali, dzięki temu będą one w stanie wytrzymać ciężkie warunki pracy. Kolejnym dość istotnym parametrem jest odporność ogniowa. Jeśli będzie potrzeba taka wytrzymałość, to można wybrać modele spełniające odpowiednie normy. Ze względu na bardzo różnorodne zastosowanie klapy ei60 dostępne są w wielu różnych rozmiarach, u części producentów można je zamówić według własnych wytycznych. Drzwiczki z reguły są malowane na jeden z wybranych kolorów z palety RAL, ale pomalować je też można inną farbą lub przykleić na nie płytki lub tapetę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY