Podroż na wczasy planuje się przeważnie na letnie miesiące. Dopisuje wówczas pogoda, długi dzień zaś sprzyja wojażom. Dużo ludzi decyduje się na wyjazd zagraniczny. Pośród krajoznawczych destynacji od lat prym wiedzie Morze Śródziemne oraz położone nad nim kurorty. Coraz to więcej osób niemniej jednak z zapałem wyjeżdża również w inne miejsca.

Na mapie turystycznej Europy wyróżnia się obecnie Chorwacja. Kraj słynie z atrakcji kulturowych i przyrodniczych. Nie zawiodą się również miłośnicy wczasowania. Każdy na pewno odnajdzie w związku z tym coś poprawnego dla siebie, również jeżeli chodzi o kupno nieruchomości – luksusowe domy w chorwacji realestate-honeste.com. Pospolita wycieczka objazdowa do Chorwacji trwa około tygodnia. Nie może w niej zabraknąć kluczowych atrakcji kraju. Zaliczają się do nich parki narodowe – malownicze Plitvickie Jeziora oraz Park Narodowy Krka.

Koniecznie również zobaczyć trzeba stare chorwackie miasta – Dubrownik, Split i Trogir. Coraz to częściej biura podróży łączą również objazdówkę z wczasami. Turyści po tygodniowym zwiedzaniu zatrzymują się wtedy na kilka dni w jednym z chorwackich hoteli nad Adriatykiem. Planując ciepławy urlop za granicą ludzie wciąż niezmiernie wielokrotnie wybierają kurorty śródziemnomorskie. Niemniej jednak coraz to większą popularność zdobywają również kraje na Półwyspie Bałkańskim. Pośród nich wyróżnia się przede wszystkim Chorwacja. Kraj z długą i atrakcyjną historią, malowniczo położony nad Adriatykiem jest o wiele tańszy od wielu kurortów włoskich, hiszpańskich i francuskich.

Decydując się zaś na podroż do Chorwacji, nie zawiodą się z pewnością miłośnicy zwiedzania ani wczasowania. We wszelkich przewodnikach i katalogach turystycznych wyróżnia się parę podstawowych atrakcji Chorwacji. Pośród nich są pełne miasta. Śliczny zabytkowy Dubrownik nie bez powodu został wpisany na listę UNESCO. Sporo wdzięku ma też Split. W mieście mieszają się wpływy weneckie, austriackie oraz węgierskie, aktualnie zaś jest to największe miasto rejonu kultowego pod nazwą Dalmacja. Warto też pamiętać o licznych atrakcjach przyrodniczych. Pośród nich najwspanialsze są chorwackie parki narodowe – Krka i Plitvickie Jeziora.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY