Walka z rozmaitymi społecznymi patologiami od zawsze budzi spory i owocuje licznymi gwałtownymi debatami – przede wszystkim w mediach. Za każdym wspólnie, gdy politycy jakiejkolwiek partii wychodzą z propozycją zmian w systemie mającym radzić sobie z różnymi uzależnieniami, podnosi się wrzawa. Przede wszystkim chodzi o wieczny spór dwóch nadzwyczajnie rozmaitych szkół, które prezentują fachowcy zajmujący się tą tematyką. Wielu z nich w uzależnieniach od pornografii, używek lub alkoholu widzi na tyle wiele zła, by próbować zakazami oraz obostrzeniami wpływać na fantazję potencjalnych uzależnionych.

Zakazy oraz restrykcje a też ewentualne wykluczenie społeczne, czekające na osoby uzależnione od tytoniu lub seksu, mają w ich mniemaniu całkowicie wystarczyć do tego, żeby oduczyć społeczeństwo kiepskich nawyków. W opinii drugiej szkoły, która na poparcie własnych argumentów przytacza liczne statystyki, wykluczenie pewnych używek lub innych dóbr lub usług jak chociażby hazard oraz prostytucja ze sfery publicznej lub prawnej, w żadnym wypadku nie przyczynia się do tego, iż zmniejsza się liczba zaintrygowanych rzeczowym procederem. Wręcz na odwrót, w psychologii w szeregu przypadków mówi się tutaj o rezultacie zakazanego jabłka, jakie właśnie przez liczne zakazy i obostrzenia systemowe kusi i jeszcze mocniej zachęca do spróbowania. Co poniektórzy jednakże lubią oddawać się własnym nałogom, na przykład papierosom.

Jeśli pragniesz na nich oszczędzić, zaznajom się z maszynka do papierosów tłokowa. Istnieje wiele krajów, z jakich każdy ma inny problem z uzależnieniami. Absolutnie inne dylematy stojące przed politykami prowadzą ostatecznie do tego, że kompletnie inne są prawne pomysły na radzenie sobie z falą przeróżnych uzależnień. Naturalnie problemem numer jeden nie od dzisiaj jest alkoholizm oraz narkomania, jednakowoż o ile w wypadku tego drugiego bez ustanku ponad połowa krajów decyduje się na wprowadzenie całkowitego zakazu spożywania i handlowania czy wytwarzania, o tyle nastawienie polityków do alkoholu i całego przemysłu monopolowego jest już zgoła inne. Wynika to w ogromnej mierze z kolosalnych opłat, jakie firmy tytoniowe oraz alkoholowe płacą do budżetu kraju.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY