Wielu osobom kuny będą się kojarzyły z miłymi zwierzątkami, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Duża ilość właścicieli aut musiała oddać swoje samochody do warsztatu z powodu przegryzionych kabli, te małe drapieżniki duże szkody także wyrządzają na strychach i poddaszach. Bardzo skutecznie tam niszczą izolację, a wypłoszenie ich na stałe wcale nie jest taką łatwą sprawą. Wiele osób poszukuje dobrego pomysłu na to, jak pozbyć się kuny z poddasza, lecz większość z nich w dłuższym okresie czasu zawodzi. Kuna na strychu niezwykle szybko zadomowi się w otoczeniu ludzi, i jeśli trafi na jakieś osłonięte od wiatru i suche miejsce, to buduje tam swoje gniazdo.

Takie metody jak głośne dźwięki, mocno pachnące substancje czy porozrzucana sierść psa niestety nie zdają egzaminu, ponieważ te drapieżniki przyzwyczajają się bardzo szybko do tego. Ze względu na przepisy, które obowiązują nie można ich także zabijać, dlatego najskuteczniejszą metodą będzie ich odstraszenie. Do tego celu można wykorzystać na przykład elektroniczne odstraszacze, które uważane są aktualnie za najbardziej skuteczne.

Taki elektroniczny odstraszacz kun instaluje się wokół całego budynku, uwzględniając wszystkie miejsca, przez które zwierzę może dostać się do wnętrza. Prąd, który płynie przez przewody nie będzie powodował żadnego zagrożenia, lecz jest mocno nieprzyjemny. Kuny przeważnie po paru wejściach rezygnują z danego miejsca i znajdują sobie inne, bardziej dla nich przyjemne. Tak więc jeżeli ktoś ma problem z tymi zwierzętami, to powinien poszukać jakiejś firmy, która mu taki odstraszacz zainstaluje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY