Wielu ludzi myśląc o własnym domu nie bierze wcale pod uwagę opcji tak zwanego bliźniaka. Na temat tych budynków panuje wiele opinii, które nie do końca odpowiadają jednak rzeczywistości. Bliźniaki mają bowiem wiele zalet, zarówno jeśli chodzi koszty postawienia, jak też późniejszej eksploatacji.

Po pierwsze w przypadku bliźniaka nie trzeba jednak tak dużo wydawać na samą działkę, jest potrzebna sporo mniejsza niż na dwa oddzielne domy. Spore wydatki odchodzą również z tego powodu, że domy takie dysponują jedną wspólną ścianą, zarówno jeżeli chodzi o postawienie jak i późniejsze ogrzewanie. Wcale nie ma się co obawiać o kwestię prywatności, a argument taki jest często podnoszony przez osoby krytykujące takie rozwiązanie.

Wykonane w odpowiedni sposób projekty domów w zabudowie bliźniaczej mają całkowicie oddzielne ogrody, wejścia i bramy, przez co sąsiedzi nie uczestniczą w codziennym życiu. Jeżeli zrobi się dodatkowo dobrą akustyczną izolację i posadzi jakieś krzewy lub żywopłot pomiędzy, to naprawdę można mieszkać w przyjemny sposób.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY