Systemy odpylania jakie usprawniają dużo czynności produkcyjnych wyprodukowane są przez firmę Nestro. Zamawiający mogą też liczyć na ich zainstalowanie. Zakłady przemysłowe wyjątkowo często zmagają się z problemem zapylenia jakie powstaje w czasie obróbki materiałów, ale też podczas przesypywania wyrobów sypkich między przenośnikami. Pyły mogą powodować: kłopoty zdrowotne, choroby zawodowe oraz zanieczyszczenie środowiska.

Dlatego w instalacje odpylania od wskazanej marki warto zainwestować. Są one nowoczesne, trwałe i ergonomiczne. W znaczący sposób redukują stężenie pyłów na stanowiskach roboczych przez ich usunięcie i odpylenie powietrza w filtrze. Wykorzystuje się to w wielu dziedzinach przemysłowych, w branżach: spawalniczej, metalowej, drzewnej, energetycznej, ceramicznej, spożywczej oraz farmaceutycznej. Filtr każdorazowo dopasowany jest do typu zanieczyszczeń jakie występują w określonym miejscu pracy oraz pod względem tego, jaka ilość powietrza ma być oczyszczana.

Bogaty zbiór instalacji odpylania przemysłowego pozwala każdemu dostosować urządzenie do jego branży. Wszechstronna usługa obejmuje: opracowanie projektu na bazie indywidualnie wyznaczonych parametrów, dobór urządzeń pod względem znaczących dla działalności klienta czynników, rady techniczne, solidny montaż oraz serwis i monitoring instalacji, o ile będzie taka konieczność.

Celem każdej instalacji odpylania jest zabezpieczenie kondycji zdrowotnej pracowników, utrzymanie bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz polepszenie stanu środowiska naturalnego. W małych zakładach mogą zostać wykorzystane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB oraz filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Ich zwarta budowa i mobilność pozwalają na zastosowanie w wielu miejscach pracy. Z kolei dla średnich oraz dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielania pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od pięciu do stu tysięcy m3/h.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY