Od czasu kiedy tak właściwie gospodarka stworzonego przez nas kraju podlega prawom wolnego rynku, a więc od ponad dwudziestu lat, zmienia się bardzo nieraz wygląd ulic i centralnych placów w miastach. Wiąże się to z tym, że osiedlające miejskie lokale firmy często zmieniają siedziby, plajtują lub też wprost odwrotnie, rozwijają się oraz przenoszą w inne rejony.

Trudno się przyzwyczaić, jaka witryna należy do której firmy, ponieważ zmienia się to z ogromną częstotliwością. Należytym przykładem może być wygląd głównej ulicy ogromnego miasta, jakim jest Łódź.

Na dawniej, typowo handlowej ulicy, sklepów już właściwie nie ma. Są banki, restauracje, operatorzy telefonii komórkowej. Odstępstwem są sklepy jubilerskie, które mają tam swoje siedziby od dziesiątków lat. Jubiler okazał się w największym stopniu odporny na rynkowe zawirowania, a jubilerskie firmy są najbardziej stabilne – zobacz biżuteria Zgierz. Udało im się także przetrwać wybitnie skomplikowany okres gwałtownego wzrostu czynszów dla lokali użytkowych w ścisłym centrum miasta oraz niepewnego spadku popytu w czasie gospodarczego kryzysu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY