Kwestię alimentów, ich zasądzenia, wszelkich okoliczności dotyczących spraw rodzinnych formułują przepisy zawarte w kodeksie rodzinnym oraz opiekuńczym. Zgodnie z aktualnym uporządkowaniem prawnym alimenty są w stanie zdobyć nie tylko na dzieci, małoletnie i pobierające naukę.

Jeżeli nie wiemy, jak uzyskać alimenty, jaki złożyć pozew, odpowiedni mecenas bez zarzutu poprowadzi naszą sprawę, albowiem pozew będzie w owym czasie odpowiednio umotywowany i pokaźniejsze są szanse na uzyskanie satysfakcjonującego rozstrzygnięcia przed sądem.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy profesjonalisty w kwestii alimentów lub ewentualnie innych prawnych sprawie, na przykład spadku, czy po prostu porady – wypróbuj spadek adwokat Łomianki, a dowiesz się znacznie więcej. Usługi należytego prawnika co prawda odrobinę kosztują, lecz są one tego warte. Kiedy tak właściwie raz spróbuje się skorzystać z wsparcia takiego specjalisty, na pewno nie będzie się pragnęło zajmować się tym znacznie więcej osobiście. Pozew o alimenty na jednego z małżonków można złożyć razem z pozwem o rozwód czy też separacje, można również złożyć taki pozew samoistnie.

W sytuacji, jeżeli na sprawie rozwodowej pozostała oceniona wina jednego z małżonków, on oczywiście obowiązany jest do płacenia alimentów na małżonka, którego winy nie zakomunikowano – jeżeli bezsprzecznie dany małżonek chce zasądzenia takiego obowiązku alimentacyjnego. Jeżeli żadna z osób nie została uznana za winna rozkładu pożycia małżeńskiego, przesłanka do zasądzenia alimentów jest nierówny podział dochodów stron, a zwłaszcza, jeżeli któraś ze witryn internetowych cierpi niedostatek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY