Mieszkańcy domów rezygnują coraz częściej ze zwykłych domofonów montując wideodomofony. Różnice w cenie są niewielkie, a zobaczenie kto właśnie stoi przy wejściu nie tylko będzie dużo bardziej wygodna, ale również polepsza bezpieczeństwo. Tradycyjny wideodomofon jednorodzinny składa się z przynajmniej dwóch głównych części, ale zależnie od urządzenia mogą pojawić się dodatkowe.

Pierwsza taka część to jednostka sterująca, wyposażona w wyświetlacz o przekątnej kilku cali. Dzięki odpowiednio dużej rozdzielczości bez problemów można rozpoznać dzwoniące osoby. W związku z tym że jednostka zajmująca się sterowaniem musi zostać przykręcona w jednym miejscu, to przy dużym domu praktyczną opcją będzie pilot, którym da się sterować otwieraniem bez konieczności wstawania z krzesła.

Całkiem nowe możliwości dają urządzenia z obsługą sieci wi-fi. W przypadku takich modeli jest możliwe sterowanie całością za pomocą specjalnej aplikacji na smartfonie, bez potrzeby bycia w domu. Jednym z najpopularniejszych urządzeń z tej rodziny jest wideodomofon eura, bardzo chętnie wybierany przez wymagających klientów. Kolejną ważną częścią wideodomofonów jest jednostka zewnętrzna, montowana przed wejściem.

Moduł ten jest wyposażony w niewielką kamerę, z której obraz za pomocą sieci wi-fi albo przewodów jest przesyłany do domu. Dla właścicieli domów bliźniaczych ciekawą opcją będzie też wideodomofon dwurodzinny. Urządzenie tego typu sprawdzi się doskonale w przypadku, kiedy jest jedna brama i dwa osobne domy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY