Wskazówki na temat wyboru odpowiedniego typu szkła są udzielane przez pracowników sklepu Polskie Szkło. W głównej mierze, sprzedawcy wyczulają na to, że szkło musi być w każdej sytuacji czyste. I żeby zwracać wzgląd na to, jak je wyczyścić, by nie pękało. Szkło nie może samodzielnie schnąć, należy lekko je wycierać ściereczką. Kieliszki trzyma się za nóżkę, aby nie ogrzewać alkoholu, jaki w nich się znajduje.

Warto też skierować wzgląd na to, by do alkoholu dobierać wyjątkowo cienkie szkło oraz by pozostawało ono przezroczyste. Scharakteryzowane są szczegółowo na blogu firmy: kieliszki do wódki, kieliszki do likieru, kieliszki do wina białego, kieliszki do szampana, kieliszki do wina czerwonego i szklanki do whisky. Można też dowiadywać się, jaka szklanka jest idealna do long drinków. Kupujący mają okazję zaopatrywać się w pojedyncze szklanki albo zdecydować się na zakup kompletów. Ekspedienci z Polskie Szkło wskazują, że konkretna postać podawania trunku ma duże znaczenie jak jego smak.

Poszczególne wyroby z tej kategorii sprawdzają się przy różnych okazjach, wobec czego opłaca się je wybierać dla siebie lub w ramach upominku. Szklanki będą nie tylko praktycznym dopełnieniem zastawy stołowej lub też ozdobą stołu, ponieważ są wykonane nad wyraz starannie. Sprzedawcy w głównej mierze skupiają się na tym, by poza kształtem oraz przeznaczeniem uświadomić kupujących, jak istotne jest to, czy chce się produkty ze zdobieniami lub gładkie.

Zrobione ze szkła szklanki obejmą to klasyczne wyroby do zaparzenia herbaty, jak i szklanki do drinków. W ofercie wyszukać można dodatkowo: kufle i pokale do piwa a także szklanki do różnych napojów i soków. Są to produkty pochodzące od czołowych rodzimych wytwórców: Edwanex, Krosno, Pol – Szkło lub Regent. Duża część szklanek nadaje się do czyszczenia w zmywarce, a poniektóre można stosować do obróbki termicznej w kuchence mikrofalowej. Klienci preferujący klasyczne opcje, mogą wybierać wyroby z przezroczystego szkła.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY