Kiedy zdecydujemy się sami montować panele powinniśmy nie zapominać o paru wybitnie znaczących zasadach. Po pierwsze już w trakcie pomiarów należy uwzględnić szczeliny dylatacyjne przy każdej ścianie. Panele podłogowe są typem przestrzeni pływającej, co oznacza, że nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem bądź też śrubami – więcej na panele najchętniej kupowane sklep. Jeżeli będziemy przestrzegać tych dwóch zaleceń nie powinniśmy się bać wybrzuszeń lub pęknięć.

Montaż ma obowiązek być także przeprowadzany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na łączeniach. Wyróżniamy dwa typy łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie prostsze i polega na posmarowaniu godziwego frezu klejem i złożeniu go z kolejnym szczegółem podłogi. Łączenie to jest jednak wybitnie niekomfortowe albowiem w trakcie zniszczenia jednego z elementów niemalże nie dopuszczalne jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Dodatkowym rodzajem łączenia są tak zwane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym jesteśmy w stanie w wielu przypadkach rozbierać oraz składać. Jest to bardzo wygodne przy wymianie któregoś z elementów. Jakim sposobem przygotować się do montażu paneli? Kiedy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na prawidłowy montaż. Zanim zabierzemy się za tą pracę, należy zatroszczyć się o obecność paru podstawowych narzędzi.

Jeżeli nie wykonujemy zbyt w szeregu przypadków nawet drobnych remontów ma prawo się okazać, iż będziemy musieli kupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze nim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się też o zakup stosownego nośnika pod nasze panele, najczęściej jest to gąbka bądź też folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w który będziemy układać panele podłogowe wszelkie meble oraz oprzyrządowania, jesteśmy w stanie zabrać się do pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY