Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych produktów przedsiębiorstwa Energoel dobierana jest w głównej mierze z uwagi na wszechstronne cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach zależnie od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od pięćdziesięciu do ośmiuset kHz. W takim wypadku również sporo zależy od ustawień.

Urządzenia podanej firmy, zaliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one przeznaczone do pracowania ze sterownikami PLC a także z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają kompaktowe wymiary, a głowice wzbudników ułatwiają montaż w obowiązujących systemach automatyki, liniach produkcyjnych a także na manipulatorach robotów przemysłowych.

Dokładna specyfikacja urządzenia znajduje się pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeżeli ktoś zamierza się dowiadywać więcej, może także skonsultować się ze sprzedawcami. Wybrane aplikacje, w jakich można zastosować nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla klientów udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym oraz o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona technika nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach przemysłowych.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w jakich centralnym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za trwałość i użyteczność maszyn. Poza przemysłem nagrzewnice można też stosować w laboratoriach. Wdrażana w przedsiębiorstwie energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych urządzeń, o dużej sprawności energetycznej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY