Osoby planujące remont swojej łazienki stają bardzo często przed wybraniem jak najlepszych płytek. Ich wybór jest bowiem w sklepach tak duży, że niejednokrotnie jest się po prostu ciężko ostatecznie zdecydować, tak dużo różnych wzorów się podoba. A możliwości w tym względzie jest naprawdę dużo, ponieważ producenci krajowi mają szeroką propozycję swoich produktów, a w dużej części sklepów kupić też można bardzo ciekawe i oryginalne hiszpańskie płytki.

Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Po pierwsze dla każdego ważny będzie wzór i kolorystyka, jakie powinno się dopasować do powierzchni pomieszczenia. W przypadku dużych łazienek większego znaczenia nie będzie miało, czy położona na ścianie glazura będzie w jasnej czy ciemnej barwie, gdyż każda będzie ładnie wyglądać. W mniejszych łazienkach zdecydowanie lepiej postawić na jasną kolorystykę – zbyt ciemne plytki ceramiczne pomniejszą bowiem optycznie przestrzeń. To samo się tyczy rozmiarów płytek.

Obecnie coraz częściej klienci wybierają naprawdę duże płytki, lecz one także w małej łazience raczej się nie sprawdzają. To, o czym wielu ludzi nie pamięta podczas zakupu, to techniczne parametry, a te także mają duże znaczenie. Zwłaszcza istotne to jest przy płytkach podłogowych, które powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także mieć wysoką antypoślizgowość. Jeśli się wybiera mozaiki gresowe, to te ostatnie cechy nie mają aż takiego znaczenia, za to sprawdzić należy nasiąkliwość.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY