W wielu projektach nowoczesnych domów jadalnia nie stanowi odrębnego pomieszczenia, ale jest wydzielona jako kącik ze stołem i krzesłami pomiędzy salonem, a otwartą kuchnią lub aneksem. To sprawia, że ma ona bardzo odświętny charakter na co dzień. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ale sprawia, że konieczne staje się połączenie eleganckiego wystroju stołu i krzeseł z ich praktycznością.

Czy warto wybrać do jadalni krzesła tapicerowane?

Nie tylko w domach prywatnych, lecz również w restauracjach można spotkać krzesła z efektowną tapicerką w jadalni. Osoby, które sceptycznie zapatrują się na ten pomysł, zazwyczaj obawiają się, czy takie krzesła nie będą się wycierały od częstego siedzenia, lub czy nie trzeba będzie ich zbyt często prać. Rzeczywiście, kwestia brudzenia się mebli tapicerowanych zawsze w takiej sytuacji jest najważniejsza, bo aby radość z nowych pięknych krzeseł nie trwała zbyt krótko, należy odpowiednio je wybrać, a następnie – po prostu o nie dbać. Na stronie https://www.krzesla.pl można zakupić wspaniałe, dostępne w różnych stylach, kolorach i rodzajach tapicerek krzesła, które idealnie sprawdzą się do jadalni. Będą ją zdobiły, a przy okazji – staną się naprawdę wygodnymi meblami do dłuższych posiłków.

Jak wybrać i zadbać o krzesła tapicerowane?

Takie krzesła zwykle obite są tapicerką, która jest odporna na wycieranie – nawet jeśli jej faktura wydaje się niezwykle delikatna. Oczywiście można też wybrać gęsto plecione, grube tkaniny plamoodporne – to doskonałe rozwiązanie dla domów, w których mieszkają dzieci. W takim wypadku można nawet skusić się na zakup bardzo jasnych – beżowych, błękitnych, różowych lub nawet całkiem białych krzeseł. Warto przeczytać, co producent mówi na temat pielęgnacji i konserwacji takich mebli oraz postępowania w przypadku plam, na przykład z wina lub kawy. Każda tkanina może nieco inaczej reagować na kontakt z detergentami, wodą czy ściereczkami. Od czasu do czasu warto odświeżyć tapicerkę piorąc ją – jednak zgodnie z zaleceniami producenta. Tylko dzięki dbaniu i krzesła tapicerowane w jadalni, zachowają one piękny wygląd i świeżość na długi czas.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY