Działanie drukarki laserowej opiera się na karkołomnych mechanizmach. To właśnie dzięki temu otrzymywane wydruki są nadzwyczaj właściwe jakościowo, precyzyjnie oddają kolory a przy tym są bardzo trwałe. Na tak spektakularny sukces w druku składa się zarówno jakość machiny drukującej, jak także zastosowany typ tonera. Najlepsze są tonery oryginalne, wyprodukowane przez producenta. Są jednak też najdroższe.

W budowie tonera stosowane są różnorodne detale, jakie biorą udział w przenoszeniu barwnika na wałek i nareszcie drukowaną kartkę. Zaliczają się do nich listwa podająca oraz czyszcząca, wałek magnetyczny oraz bęben światłoczuły. W zależności od stosowanego proszku, w tonerze odnajdować się może też dodatkowa komora. Dosypuje się do niej proszek w trakcie regeneracji. Żeby urządzenie drukujące sprawnie wydrukowało odpowiednie kopie istotne jest, żeby wszystkie elementy tonera były w jak najlepszym stanie. Wskutek tego w czasie regeneracji konieczne jest wymienienie wszelkich zużytych w czasie pracy części tonera – odnajdziesz je na tonery do drukarek zamienniki. Z reguły wymieniany jest bęben światłoczuły i chip zliczający.

Mechanizm działania drukarki laserowej jest wybitnie skomplikowany. Dzięki temu otrzymane wydruki są niezmiernie solidne jakościowo, mają intensywne, trwałe kolory, kreska jest precyzyjna, a całość niezwykle dokumentnie odtworzona. Sekret tak udanego druku tkwi zarówno w drukującej maszynie jak także w budowie tonera. Na ogół każdy toner składa się z elementów trwalszych i tych mniej trwałych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY