Ściany i podłogi dają wnętrzu indywidualnego, niepowtarzalnego stylu, lecz to dodatki decydują w praktyce o tym, czy wszystko będzie idealnie wyglądać. A jednym z istotniejszych dodatków są listwy przypodłogowe, na które wielu ludzi nie zwraca szczególnej uwagi. Głównym zadaniem tego typu listew jest zakrycie szczelin, które są obowiązkowe na przykład podczas kładzenia paneli czy gotowych desek.

Tym sposobem nie będzie widać tych szpar, które niezbyt ładnie wyglądają, a oprócz tego nie będą się w nich gromadziły zanieczyszczenia. Pod listwami często kładzie się różnego rodzaju kable, przykładowo do internetu czy telewizji, sporo ich wersji posiada specjalne miejsca do takich celów. Lecz względy praktyczne i funkcjonalność to nie jest wszystko, ważne jest też to, żeby założone listwy prezentowały się odpowiednio, dobrze uzupełniając wystrój wnętrza.

Z tego też powodu podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W pierwszej kolejności duże znaczenie ma materiał, z którego listwy korner venezia są wykonane. Obecnie największą popularnością cieszą się listwy zrobione z tworzyw sztucznych i MDF. Nie kosztują one zbyt wiele, a duża ilość wzorów i kolorów umożliwia dopasowanie ich do kolorystyki ścian i podłóg. Przy listwach wykonanych z MDF nie ma potrzeby stosowania narożników, ponieważ można je docinać pod dowolnymi kątami. Pomysłów na dobór kolorów jest kilka. Jeszcze do niedawna najczęściej dopasowywało się kolor takich listew do koloru ścian albo podłogi, tak aby całość tworzyła jedną spójną całość.

Ale coraz częściej stosuje się zasadę kontrastów, przez co ten element jest mocno widoczny, prezentując się przy tym elegancko i nowocześnie. Należy też zwrócić uwagę na całkowitą wysokość listew. W niższych wnętrzach powinny mieć one co najwyżej 8 centymetrów, bo w przeciwnym wypadku będą zbyt ciężko wyglądać. W pomieszczeniach wysokich można sobie pozwolić nawet na w0-co centymetrowe listwy. Jeżeli ktoś nie będzie wiedział, które listwy ma kupić, to powinien odwiedzić jakiś sprawdzony Korner sklep i w nim poprosić o pomoc.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY