Jeżeli ktoś będzie stał przed koniecznością zmienienia okien w mieszkaniu, to musi zastanowić się dobrze nad tym, które kupić. Na rynku jest wiele różnych modeli, które się od siebie różnią ceną i parametrami, i warto taki zakup naprawdę dobrze przemyśleć. W pierwszej kolejności do sprawdzenia będzie główny parametr, jakim jest współczynnik przenikalności cieplnej. Im będzie on niższy, tym okno będzie szczelniejsze, a tym samym potrzebna będzie mniejsza ilość energii cieplnej do ogrzania wnętrza.

W skali wielu lat przełoży się to na znaczne zmniejszenie wydatków za ogrzewanie, z tego też powodu naprawdę warto trochę dołożyć i wybrać model zapewniający dużą szczelność. Jeśli ktoś mieszka w jakimś ruchliwym miejscu, to sprawdzić też powinien dźwiękoszczelność, będzie to przydatne jeżeli faktycznie będzie chciał mieć ciszę w domu. Kolejną istotną rzeczą jest rodzaj materiału, z jakiego okna zostaną wykonane. Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się okna PCV, cenione ze względu na dużą wytrzymałość przy równocześnie atrakcyjnej cenie.

Ostatnio z powrotem do łask wracają modele zrobione z drewna, oraz ostatnia z nowości to znaczy okna drewniano-aluminiowe. Do przeglądnięcia będą też rozmaite technologiczne nowinki, jakie drzwi z drewna producent daje do swoich wyrobów. Z reguły wiązać się to będzie z jakąś dopłatą, ale w końcu takie okna są kupowane na wiele długich lat. Dlatego faktycznie taką decyzję trzeba dobrze przemyśleć, żeby nie żałować potem niewłaściwego wyboru.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY